Białe szaleństwo

Kuracja powstała na bazie kefiru. Przez cały okres jej stosowania pijemy duże jego ilości, tak, aby w pełni zaspokoić głód. Dieta kefirowa może być stosować przez 5 dni i nie częściej, niż raz na 2 miesiące. W czwartym dniu stosowania spożywa się tylko i wyłącznie kefir, zaś w ostatnim – pije tylko wodę mineralną. Dzięki temu oczyszczamy nasz organizm.

 

Zasady działania

Stosując dietę kefirową, powoli zmniejszamy ilości spożywanych posiłków, a wspieramy się właśnie piciem kefiru. Nie wolno natomiast pić tylko samego kefiru, gdyż skutkuje to wyniszczeniem organizmu i zmniejszeniem odporności. Dobrym pomysłem jest spożywanie w jednym dniu chudego twarogu, a w kolejnym picie kefiru. Następnie do diety stopniowo dodajemy warzywa gotowane lub surowe, a na koniec mięso gotowane.

kefirowa1

Istnieje jeszcze druga wersja diety kefirowej: każdego dnia spożywamy inne danie, ale bazujemy na kefirze. W jednym dniu jemy np. ziemniaki z kefirem, w drugim ugotowany kurczak z kefirem, w kolejnym warzywa lub owoce z kefirem. Ta metoda jest równie skuteczna. Kefir możemy także zastąpić od czasu do czasu smakową maślanką lub napojem mlecznym, a także jogurtem naturalnym lub zsiadłym mlekiem. Bardzo ważne jest to, by do jadłospisu dodawać nowe produkty, które zapobiegną przyszłemu efektowi jojo.

 

Przykładowy jadłospis

Chłodnik litewski z kefirem

Składniki (na 2 porcje)

  • mały pęczek boćwiny wraz z młodymi burakami
  • 1 ogórek
  • 1/4 szklanki posiekanego koperku
  • 1 łyżka posiekanego szczypiorku
  • 1 jajko ugotowane na twardo
  • 1 ząbek czosnku
  • 4 szklanki kefiru

Sposób przygotowania:

Umytą boćwinę posiekaj, a buraki obierz i pokrój w kostkę. Całość włóż do garnka i zalej 150 ml wody. Potem duś ok. 10 min. i odstaw do wystygnięcia. Następnie dodaj kefir, zgnieciony czosnek, szczypiorek, koperek i pokrojone w drobną kostkę ogórki. Dokładnie wymieszaj. Dodaj soli do smaku i ponownie dokładnie wymieszaj. Odstaw na kilka godzin do lodówki. Chłodnik można podawać z połówkami jajka na twardo.

 

Aktywność fizyczna

Podczas stosowania diety kefirowej każdy trening fizyczny jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu. Natomiast natychmiast po zakończeniu kuracji, należy opracować delikatny (i stopniowo coraz bardziej intensywny) zestaw ćwiczeń stabilizujących wagę, celem uniknięcia efektu jojo, który w przeciwnym wypadku na pewno wystąpi.

 

W celu dobrania indywidualnego jadłospisu i planu ćwiczeń – zadzwoń do Ani pod numer tel: 795-491-211 lub skorzystaj z formularza kontaktowego