Żywe kultury bakterii

Stosowane w diecie jogurty zawierają żywe kultury bakterii, które usprawniają proces trawienia. Dieta jogurtowa gwarantuje, że nasze menu będzie bogate w witaminy, łatwo przyswajalne białko, a także fosfor i wapń. Zbędne kilogramy zrzucimy zatem jedząc zdrowo i smacznie. Dodatkowo poczujemy się lepiej i lżej. Jedynymi wadami diety jogurtowej są: konieczność codziennego zaopatrywania się w różnego rodzaju jogurty oraz lekka monotonia menu. Dieta jest za to krótka i zdecydowanie bezpieczna, gdyż zaopatruje nasz organizm we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dodatkowo, stosując ją, nie będziemy chodzić głodni.

 

Zasady stosowania

Główną wytyczną dotyczącą stosowania diety jogurtowej jest spożywanie produktów zawierających żywe kultury bakterii, przy czym nie musimy ograniczać się do spożywania jogurtów tylko naturalnych. Dozwolone są bowiem również owocowe i to zarówno beztłuszczowe, jak i o normalnej zawartości tego składnika pokarmowego.

Poza jogurtami, spożywać możemy także pieczywo, warzywa i owoce. Pierwsze efekty diety widoczne są już po 3 dniach stosowania. Dodatkowo, dieta oczyszcza organizm z toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii. Kuracja zapewnia nam witaminę A, B1, B2 i niacyny, które regulują przemianę materii, podwyższają odporność, wzmacniają system nerwowy, pomagają zmniejszyć zmęczenie i osłabienie.

Łatwo przyswajalne białka zapewniają nam właściwy proces budowy komórek, wytwarzania hormonów i enzymów oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu, zaś wapń pomoże w utrzymaniu właściwej równowagi masy kostnej. Ponieważ jogurty są niskokaloryczne, możemy je bez obaw spożywać w ramach przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami.

Oprócz 3 podstawowych posiłków dozwolone jest niewielkie drugie śniadanie oraz podwieczorek, przy czym obydwa te dania powinny się składać z jogurtu z owocami lub warzywami. Posiłki możemy komponować dowolnie w taki sposób, aby urozmaicać monotonne menu. Nie należy zapominać o piciu co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie.

jogurtowa

Przykładowy jadłospis

Dzień 1

  • Śniadanie: banan, 150 g owocowego jogurtu z 5 łyżkami muesli.
  • Obiad: gotowane na parze warzywa (np. marchew, groszek, brokuły, kalafior), szklanka ugotowanego na sypko ryżu polanego naturalnym jogurtem naturalnym i posypanego natką pietruszki.
  • Kolacja: kromka chleba (graham) posmarowanego cienko margaryną, połowa papryki, pomidor, połowa papryki, 150 g jogurtu naturalnego.

 

Dzień 2

  • Śniadanie: jabłko, 2 kanapki z szynką drobiową, 150 g naturalnego jogurtu.
  • Obiad: 2 gotowane ziemniaki, niewielki kawałek piersi z indyka (smażona na łyżce oliwy), surówka z marchwi i jabłka, około 100 g fasolki szparagowej, 150 g naturalnego jogurtu.
  • Kolacja: 100 g twarożku z chudego białego sera z dodatkiem 150 g owocowego jogurtu, sałatka: jajko na twardo, około 100 g gotowanych brokuł, pół papryki, pół małej czerwonej cebuli.

 

Aktywność fizyczna

Podczas stosowania diety jogurtowej, trening fizyczny nie jest wymagany, natomiast warto go wdrożyć po zakończeniu diety, celem utrzymania osiągniętej pożądanej wagi.

 

W celu dobrania indywidualnego jadłospisu i planu ćwiczeń – zadzwoń do Ani pod numer tel: 795-491-211 lub skorzystaj z formularza kontaktowego