Bananowy song

Głównym składnikiem spożywanym w diecie bananowej są oczywiście banany. Wiadomo, że banany są źródłem witaminy C oraz B, a także minerałów takich jak magnez, żelazo, cynk, mangan czy jod oraz potas. Spożywanie ich jest więc bardzo wskazane. Wspomagają one także odnowę komórek, wzmacniają nasz układ nerwowy oraz zaopatrują komórki w wodę. Dodatkowo są dość kaloryczne, dzięki czemu zaspokajają głód na długi czas. Dieta bananowa to program dosyć kontrowersyjny. Pozwala ona wprawdzie w szybki i prosty sposób pozbyć się zbędnych kilogramów, pamiętać jednak należy, że po jej zakończeniu polecane jest wdrożenie programu stabilizującego wagę, gdyż w przeciwnym razie następuje efekt jojo.

bananowa

Zasady stosowania

Istnieje kilka wersji diety bananowej:

Miesięczna, pozwalająca na zrzucenie do 7 kg – na śniadanie spożywamy tylko banany, które popijamy przegotowaną wodą. Przez resztę dnia możemy jeść to, na co mamy ochotę, z wyłączeniem alkoholu, nabiału, lodów i słodyczy po obiedzie. Nie wolno jeść po godzinie dwudziestej. Mała, słodka przekąska jest dopuszczalna koło południa. Każdy posiłek popijamy wyłącznie wodą w temperaturze pokojowej.

Siedmiodniowa, dzięki której stracimy 7 kg – na śniadanie, obiad i kolację jemy musli, zaś na drugie śniadanie i podwieczorek – małe jabłko. Należy pamiętać, aby pić co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie. Musli przygotowujemy z połówki banana, 3 łyżek płatków owsianych, szklanki maślanki lub jogurtu naturalnego i łyżeczki miodu. Tej wersji diety nie wolno stosować dłużej niż tydzień.

Trzydniowa, pozwalająca na zrzucenie 3 kg – każdego dnia jemy 3 banany oraz pijemy 3 szklanki mleka, pamiętając o piciu co najmniej 2 litrów wody mineralnej.

 

Przykładowy jadłospis

  • Śniadanie: Połówkę banana miksujemy z 3 łyżkami płatków owsianych, szklanką soku pomarańczowego i łyżeczką miodu. 15 minut przed śniadaniem i 15-20 minut po śniadaniu wypijamy szklankę wody.
  • Drugie śniadanie: 1 jabłko
  • Obiad: Jednego, całego banana miksujemy z 3 łyżkami płatków owsianych, szklanką maślanki i łyżeczką miodu. 15 minut przed obiadem i 15-20 minut po obiedzie wypijamy szklankę wody.
  • Podwieczorek: 1 jabłko
  • Kolacja: Połówkę banana miksujemy z 3 łyżkami płatków owsianych, szklanką jogurtu naturalnego i łyżeczką miodu. 15 minut przed kolacją i 15-20 minut po kolacji wypijamy szklankę wody.

 

Aktywność fizyczna

W trakcie stosowania diety bananowej wysiłek fizyczny nie jest wskazany. Natomiast bezpośrednio po jej zakończeniu, konieczny jest odpowiedni trening, który ustabilizuje nowo nabytą sylwetkę i zapobiegnie wystąpieniu efektu jojo.

 

W celu dobrania indywidualnego jadłospisu i planu ćwiczeń – zadzwoń do Ani pod numer tel: 795-491-211 lub skorzystaj z formularza kontaktowego