Ania Matusik Trener Osobisty i Trener Fitness Warszawa
Pierwsze spotkanie z trenerem personalnym
Przychodzi dzień i godzina naszego spotkania, to tu i teraz wszystko się zacznie. Emocje są jak najbardziej zrozumiałe, gdyż rozpoczynamy proces tworzenia nowej Ciebie. Trochę adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Zastanów się jakie są Twoje oczekiwania w stosunku do naszej współpracy. Zależy Ci na szybkich efektach? Mi w pierwszej kolejności zależy na Twoim zdrowiu. Efekty niech będą skutkiem ubocznym, uwierz mi tak to się dzieje – prawie samo. Bardzo ważne jest stosowanie się do wszystkich wskazówek (których nie szczędzę), wówczas jak efekt domina rozpocznie się naprawa Twojego ciała i całego organizmu.
Zapytam Cię o schorzenia, aktualne badania lekarskie, kontuzje i inne problemy zdrowotne. Jest to niezwykle ważne i w tej kwestii nie może być niedomówień.

IMG_1705

Co będziemy robić na treningach?
Hmm, nie lubisz podnosić ciężarów? Rozumiem, że torby z zakupami nosi za Tobą Twój wierny paź. A na poważnie siła Twoich mięśni jest niezwykle ważna, aby sprawnie funkcjonować na co dzień – teraz, jak i w dalekiej przyszłości. Trening oporowy z użyciem wolnych ciężarów – hantli, sztangi z właściwie dobranym obciążeniem pomoże Ci stworzyć smukłe, jędrne ciało i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Czy wiesz, że im więcej masz tkanki mięśniowej – tym więcej kilokalorii spalasz nawet w spoczynku? Fajnie, prawda?

Gdzie będziemy ćwiczyć?
Siłownia kojarzy Ci się z miejscem, gdzie unosi się „zapach testosteronu”? Nie masz garderoby z najnowszej kolekcji Nike, a buty sportowe pamiętają czasy liceum? Trudno, to nie ciuchy ćwiczą tylko Ty! Masz się czuć komfortowo, a reszta to marginalne „problemy”, albo powiedzmy sobie wprost – wymówki. Nie wiesz co to „martwy ciąg”, czy „ściąganie wyciągu górnego do klatki piersiowej”? Każdy kiedyś zaczynał, więc się nie przejmuj. Poza tym jestem z Tobą ja! Zadbam o prawidłową technikę i wspólnie wypracujemy wzorce ruchowe, które zostaną z Tobą do końca życia.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości – spotkaj się ze mną – przegadamy to!

Jako trener personalny i instruktor fitness staram się stworzyć zajęcia, które będą dla uczestnika nie tylko wysiłkiem fizycznym, ale przede wszystkim atrakcyjnym spędzeniem czasu i dobrą zabawą. Nie obawiaj się, że będę zmuszała Cię do konfiguracji ćwiczeń, których nie lubisz. Znajdziemy odpowiedni zestaw ćwiczeń, które będą równie skutecznie oddziaływały na dane grupy mięśniowe.

 

IMG_1758

 

Przykładowe propozycje treningów ze względu na typ budowy ciała (somatotyp):

Niektórzy klienci ze względu na wiek, przebyte choroby, kontuzje, czy też inne uwarunkowania nie mogą zostać zakwalifikowani do żadnej z powyższych kategorii treningowych. Specjalnie dla nich stworzyłam programy, które przede wszystkim są bezpieczne dla ich zdrowia oraz dają efekt w postaci powrotu do upragnionej sprawności.

Przykładowe propozycje treningów specjalistycznych

Kolejna podkategoria zaistnieje pod roboczym tytułem „Jestem kobietą„. Kobiety mają swoje zdanie, swoje potrzeby i niekoniecznie musi być to przerzucanie ciężarów na siłowni przepełnionej testosteronem. Inne z nas śmiało idą na siłownię i biorą się za „trening dla mężczyzn„. A może planujesz macierzyństwo, bądź nosisz już pod sercem swojego potomka – nie zapominaj o aktywności fizycznej. Co po ciąży, kiedy Twoje ciało nie prezentuje się tak jak wyglądało zanim zaszłaś w ciąże? Wspólnie znajdziemy na to rozwiązanie.

Propozycje treningów dla kobiet

Osoby, których dotknęła choroba także mają prawo do aktywności fizycznej. Tym bardziej główni zainteresowani nie mogą tłumaczyć braku ruchu swoim schorzeniem, gdyż w ten sposób pogłębiają swoją niepełnosprawność. Prawidłowo stworzony trening przede wszystkim nie powinien być dyskomfortem dla ćwiczącego, dlatego ważne jest profesjonalne podejście.  

Treningi dla osób chorych

A co jeśli jesteś prawdziwym diamentem o somatotypie mezomorfika i potrzebujesz jedynie wyrzeźbić swoją sylwetkę skupiając się na newralgicznych punktach swojego ciała. Praca z trenerem to pewność, że osiągniesz swoje cele w możliwie najkrótszym czasie.

Propozycje treningu modelującego

Trening na spalanie tkanki tłuszczowej

Trening z przyrządami

Jeżeli Twoim celem jest poprawa kondycji i wydolności to należy zaplanować odpowiednio dobrany do Twoich możliwości trening kondycyjny. Jeżeli masz przyjaciela, który podobnie jak Ty nie potrafi się zmobilizować, aby wstać z kanapy – doskonałym rozwiązaniem będzie trening w parach.

Przykłady treningów kondycyjnych

Krok po kroku, trening po treningu z Twoim osobistym trenerem osiągniesz swój cel – piękną sylwetkę i lepsze samopoczucie.

Serdecznie zapraszam wszystkich z Warszawy i okolic na moje treningi personalne, które odbywają się w domach klientów, klubach fitness i siłowniach, jak i na świeżym powietrzu oraz w domu klienta.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz