Jak wybrać właściwą matę na siłownię, czyli jak powstawało moje studio treningowe

            Prywatne studio treningowe, jest marzeniem każdego trenera i naturalną ścieżką jego rozwoju, było też moim. Przyświecała mi jedna myśl – wreszcie zapewnię moim podopiecznym najlepsze warunki do komfortowego treningu. Zaczęłam od wyboru odpowiedniej podłogi do studio. Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwej maty na siłownię? 

Czytaj dalej

Dieta na płaski brzuch powinna być oparta na zasadach zdrowego żywienia, przy zachowaniu właściwego deficytu energetycznego. Jak schudnąć z brzucha – dieta, zmiana nawyków żywieniowych i aktywność fizyczna to podstawowe założenia planu każdej diety odchudzającej. Co jeść, żeby mieć płaski brzuch?

Dieta odchudzająca brzuch – na czym polega?

Diety na płaski brzuch bez względu na to, jakie produkty będzie zawierał jadłospis, muszą zakładać adekwatny deficyt energetyczny. Ograniczenie porcji przyjmowanego pożywienia będzie wpływać nie tylko na ilość przyjmowanych kilokalorii, ale zmniejszy się także wypełnienie treści żołądka i jelit. Po zjedzeniu obfitego posiłku bardzo łatwo jest zaobserwować zwiększone obwody wokół brzucha, co ma swoje fizjologiczne uzasadnienie. Co jeść, żeby mieć płaski brzuch? Warto wobec postawić na produkty gęste odżywczo – zwierające pełnowartościowe białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone. Dieta na płaski brzuch wyklucza produkty i potrawy, które określane są mianem śmieciowego jedzenia, czyli szeroko pojęty fast food. Czytaj dalej

            Zdrowe nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna i odpowiednia regeneracja to podstawa utrzymania zdrowia i dobrej kondycji. Kawa po obiedzie, ciasteczko do kawy, szklanka wody z cytryną na czczo – jak odróżnić zdrowe nawyki żywieniowe, od tych niewłaściwych? Jak zmienić nawyki żywieniowe? 

Zdrowe nawyki żywieniowe – dlaczego są ważne?

Nawyki żywieniowe Polaków mogą wskazywać na brak dostatecznej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. O ile panuje przeświadczenie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, to płatki śniadaniowe z mlekiem jako złoty standard nie sprawdzą się u każdego. 

Czytaj dalej

 Trening aerobowy w domu – jak skutecznie ćwiczyć bez sprzętu?

 

Trening aerobowy w domu nigdy nie należał do moich TOP 10 ulubionych zajęć. Zawsze wydawał mi się taki mniej fajny, mniej skuteczny i w ogóle po co, jak mogę pójść do siłowni i poćwiczyć „naprawdę”. W dzisiejszych czasach, kiedy koronawirus śmieje nam się w twarz (obyśmy byli w maseczce) trzeba było się przeprosić z ćwiczeniami w domu. I wymyślić coś, co sprawi, że będzie to frajda, a nie drętwy obowiązek do odhaczenia. A więc do brzegu o tym, jak ja ugryzłam domowe treningi kardio. 

  Czytaj dalej

Trening i dieta w czasie epidemii – trenerze, jak żyć?

 

Jak wykonać trening w domu, kiedy poziom energii w związku z tym, co się dzieje, jest na poziomie podłogi, na której zaraz z nudów będziemy się turlać. 

Jak przestrzegać diety, kiedy strach wyjść do sklepu, a makarony kupione „na zapas” wcale nie pomagają w utrzymaniu zgrabnej sylwetki. 

Wbrew pozorom jest to czas, kiedy możesz zadbać o siebie i swoje otoczenie. Wyskakuj z piżamy i działaj!

  Czytaj dalej