Zdrowie w płynie

Dieta na bazie soków może być z powodzeniem stosowana przez całą wiosnę, na przykład przez jeden dzień w tygodniu. Jest to opcja dużo bardziej bezpieczna od wersji kilkudniowej, gdyż sprawia, że na bieżąco uzupełniamy brakujące w organizmie składniki. Kuracja polega na spożywaniu soków wyciśniętych ze świeżych owoców i warzyw. Jest to idealne i najlepsze źródło witamin, enzymów i składników mineralnych, jednak zastosowanie tej diety powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.

 

Zasady stosowania

Dieta jednodniowa: przez jeden dzień w tygodniu, przez całą wiosnę nie jemy nic, zaś pijemy jedynie soki z marchwi, jabłka i grejpfruta albo marchwi, selera, buraka i imbiru. Na obiad możemy wypić bulion warzywny. Pamiętać należy, że marchew i buraki w naturalny sposób oczyszczają organizm, warto więc spożywać je w większej ilości.

Dieta trzydniowa: Pierwszego dnia pijemy tylko własnoręcznie przygotowane soki owocowe i warzywne. Cukier jest zakazany. Korzystać możemy z pomidorów, buraków, kiszonej kapusty, selera, jabłka, pomarańczy i grejpfrutów. Oprócz tego pić możemy wodę mineralną lub gorzką herbatę. W kolejnych dniach menu możemy wzbogacić o gotowane warzywa lub kremową zupę brokułową, spożywane w porze obiadu. Na kolację możemy zjeść sałatkę warzywną.

na bazie sokow

Przykładowy jadłospis

Śniadanie:

  • sok z marchwi, grejpfruta i jabłka

 

Drugie śniadanie:

  • napój z ząbka czosnku, 3 marchewek, 2 łodyg selera naciowego, połowy pęczka zielonej pietruszki

 

Obiad:

  • bulion warzywny na bazie włoszczyzny, doprawiony estragonem, bazylią i natką pietruszki, zamiast soli

 

Podwieczorek:

  • ten sam napój, który spożywaliśmy na drugie śniadanie

 

Kolacja:

  • koktajl oczyszczający z 4 marchewek, połówki selera, połówki plasterka imbiru i małego buraka

 

Aktywność fizyczna

O ile w przypadku stosowania wersji jednodniowej diety sokowej, umiarkowany, a nawet mocny trening fizyczny jest bardzo wskazany, o tyle w przypadku odmian trzy lub więcej dniowych, każdy dodatkowy wysiłek fizyczny jest już zbyt obciążający dla organizmu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć regularne ćwiczenia po zakończeniu kuracji.

 

W celu dobrania indywidualnego jadłospisu i planu ćwiczeń – zadzwoń do Ani pod numer tel: 795-491-211 lub skorzystaj z formularza kontaktowego