Cena treningu personalnego – za co płacisz?

Trening personalny – pomówmy o cenie treningu osobistego

Ile jesteś w stanie wydać na zabieg w gabinecie kosmetycznym, wizytę w SPA, czy obiad w dobrej restauracji? Jeżeli zależy nam na dobrej usłudze cena oscyluje wokół kilkuset złotych, czasem powyżej tysiąca.

Ile jesteś w stanie zapłacić za fantastyczne samopoczucie, pozbycie się bólów kręgosłupa, piękne, jędrne ciało, pełne pożądania spojrzenie partnera i zazdrosne koleżanek z pracy? Zastanów się ile jest to dla Ciebie warte? Dla wielu jest wręcz bezcenne.

Co ma wpływ na cenę treningu personalnego?

 • Ekskluzywność usług trenera – ćwiczenia są  „skrojone na miarę”. Trener personalny układa program treningowy biorąc pod uwagę Twoje predyspozycje, preferencje, choroby, kontuzje oraz cele do osiągnięcia.
 • Dostępność – dobry trener osobisty jest dla Ciebie nie tylko podczas godzinnego spotkania. Myśli o Tobie – czytając wartościowy artykuł – podeśle Ci wybrane informacje, które będziesz mógł wykorzystać. Zawsze możesz zadzwonić i zapytać, np. który produkt wybrać w sklepie, bo masz dylemat. Trener podda Ci pomysł na kolacje, jeśli skończyły Ci się koncepcje podczas układania menu.
 • Elastyczność – trener personalny dostosuje się do Twoich możliwości czasowych. Dojedzie we wskazane przez Ciebie miejsce, wstanie o 5 rano, żeby zdążyć zrobić z Tobą trening jeszcze przed pracą.
 • Wiedza i doświadczenie – trener personalny oddaje Ci wiedzę, którą zdobywał przez lata. Uczestniczył w kursach, szkoleniach, warsztatach, które wiązały się z nakładem czasu, jak i finansowym. Dobry opiekun nieustannie szuka nowych informacji, które wykorzystuje podczas pracy z klientem.

 

9560-670x446

Karnet na siłownię, czy Trener Personalny?

Relatywnie podchodząc do sprawy, karnet na siłownię jest dużo tańszym rozwiązaniem pod warunkiem, że rzeczywiście wytrwamy w postanowieniu (najczęściej noworocznym) i będziemy sumiennie z niego korzystać. Większość klubów fitness wymaga od członków klubu podpisania minimum rocznych umów, na podstawie których, co miesiąc ściągane są z Twojego konta pieniądze za karnet. Do tego dochodzi opłata członkowska. Znam kogoś, kto podczas obowiązywania takiej umowy był w klubie fitness – który pobierał od niego miesięcznie 350 zł – maksymalnie pięć razy – z czego głównie był to basen. Tu powstaje pytanie – czy mój kolega osiągnął swoje cele, które zmotywowały go do zostania członkiem ekskluzywnego fitness klubu? Wydając 4200 zł (o tyle uszczuplił swoje konto przez rok) na pracę z trenerem personalnym osiągnąłby swoje cele dużo szybciej i skutecznej. Nawet jeśli cena treningu osobistego jest wysoka (choć jest to pojęcie względne), skorzystanie z usług trenera ma w wielu przypadkach większy sens, niż „tańsza” opcja zakupu karnetu na siłownię.

 

Co daje współpraca z trenerem personalnym, a czego nie da jedynie bycie członkiem fitness klubu?

 • Trening jest przygotowany tylko dla Ciebie.
 • Trener udzieli porad żywieniowych, które pomogą w osiągnięciu celów.
 • Jeżeli zatrzymasz się w osiąganiu celów – trener da dodatkowe bodźce, szybko zareaguje abyś dalej robił postępy.
 • Motywacja do ćwiczeń – zawsze łatwiej opuścić zajęcia w siłowni, niż spotkanie z trenerem, który na Ciebie czeka.
 • Trener nie pozwoli Ci odpuścić nawet wtedy, kiedy masz gorszy dzień – dostosuje trening do Twojego samopoczucia.
 • Trener zadzwoni i przypomni Ci o treningu.
 • Trener Cię wysłucha, zrozumie i pomoże przełamać własne słabości.

Adult female with personal trainer at gym.

W Warszawie cena treningu personalnego ma dużą rozpiętość i waha się od 50 do kilkuset złotych za godzinę. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z trenerem oraz okresu, na jaki decydujesz się podjąć z nim współpracę. Panuje tendencja, że im dłuższy okres współpracy – tym stawka za godzinę jest niższa. Współpracę poprzedzają konsultacje – zwykle bezpłatne, podczas których dochodzi do wszystkich ustaleń i jest to najczęściej moment, kiedy zaczynasz nowe życie – życie z Trenerem Personalnym.