imagesCABNB771imagesCAGKU3KY O płaskim brzuchu marzą zarówno panie, jak i panowie. Dużo osób pragnie też mieć widocznie zarysowane mięśnie brzucha. Tak zwany kaloryfer prezentuje się znacznie lepiej, niż oponka, która wystaje ze spodni zawsze wtedy, kiedy nie trzeba. Aby osiągnąć wymarzony płaski brzuch wystarczy wykonywać proste ćwiczenia, które w szybkim czasie przyniosą efekty.

Trening na ABS możesz wykonywać zarówno w domowym zaciszu, jak i w klubie sportowym. W każdym z tych przypadków możesz skorzystać z pomocy trenera personalnego, który ułoży specjalnie dopasowany dla Ciebie program ćwiczeń rzeźbiących ABS. Będzie on także kontrolował, czy wszystkie ćwiczenia wykonujesz prawidłowo. Właściwa technika stanowi podstawę sukcesu. Źle wykonywane ćwiczenia mogą przyczynić się do powstawania bolesnych kontuzji, które nie tylko mogą się przyczynić do utrudnionego wykonywania codziennych czynności, lecz także do konieczności zrezygnowania z kolejnych treningów. Dlatego też każdy trening powinien zaczynać się od rozgrzewki, a kończyć sesją rozciągającą. Ważna jest również odpowiednia regeneracja i nie przeciążanie organizmu. Ważne jest też informowanie trenera o wszelkich niedogodnościach. Jeżeli któreś z ćwiczeń jest dla Ciebie za ciężkie lub powoduje u Ciebie ból, powiedz o tym trenerowi. Zamieni on ćwiczenie na inne, które będziesz mógł wykonywać bez problemu.

 

Przykładowe ćwiczenia na ABS

  1. Aerobiczna szóstka Weidera – jest to jeden z popularniejszych sposobów, na wyrzeźbienie mięśni brzucha. A6W to zestaw sześciu ćwiczeń, które wykonuje się codziennie, przez sześć tygodni w odpowiedniej ilości serii i powtórzeń, które z każdym kolejnym treningiem zwiększa się odpowiednio. Dokładny opis ćwiczeń można znaleźć w internecie, albo można też zapytać o nie swojego trenera personalnego. Pokaże on je nam i zwróci uwagę na poprawną technikę ich wykonywania.
  2. Połóż się na ławce na plecach. Ręce wyciągnij za głowę i chwyć nimi ławkę, która będzie stanowić twój punkt stabilizacyjny. Nogi złącz razem i wyprostuj. Następnie zacznij przyciągać nogi w kierunku klatki piersiowej. Pamiętaj, aby cały czas trzymać je wyprostowane. Następnie zacznij opuszczać nie dopuszczając do tego, aby nogi opierały się o ławkę. Powtórz odpowiednią ilość razy.
  3. Połóż się na podłodze, ręce skrzyżuj za głową. Nogi razem złączone zegnij pod kątem 45 stopni. Połóż je na podłodze tak, aby tułów był lekko skręcony. Najpierw opuść nogi na lewą stronę, a plecami cały czas dotykaj podłogi. Następnie zacznij wykonywać unoszenie łopatek, tak jak przy klasycznych brzuszkach. W ten sposób wzmacniasz mięśni skośne brzucha. Powtórz 15 razy i zmień stronę.
  4. Przyjmij pozycję jak do planka czyli połóż się na podłodze na lewym boku, nogi złącz razem, podeprzyj się na przedramieniu. Następnie unieś tułów opierając się lewą stopą o podłogę (prawa stopa leży na lewej), a lewą rękę wyprostuj opierając ciężar ciała na dłoni spoczywającej na podłodze. Prawą rękę unieś w kierunku sufitu, a następnie sięgnij nią pod tułów w kierunku lewej pachy. Powtórz 15 razy i zmień stronę.
  5. Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia. Wyprostowane nogi w lekkim rozkroku spoczywają na podłodze. Następnie unieś nogi do góry, tak aby stopy wskazywały sufit. Następnie podnieś do góry ręce i próbuj dosięgnąć dłońmi do stóp. Jedno uniesienie i jeden opad to jedno powtórzenie. Powtórz wszystko 15 razy.

 

Należy pamiętać, że wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie. Jeżeli zamierzamy przeznaczyć na to tylko jeden dzień tygodniowo, to nie uzyskamy wiele. Optymalna ilość to trzy treningi tygodniowo. Pomiędzy nimi powinien być dzień przerwy. W dni, w które nie rzeźbimy mięśni, możemy wykonać trening typu cardio, który pomoże w spaleniu tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy również, że płaski brzuch będziemy mieć nie tylko wtedy, gdy będziemy ćwiczyć. Niestety, sam trening nie wystarczy. Trzeba go połączyć z odpowiednią dietą. Nie musi być to niskokaloryczna dieta. Wystarczy, że pozbędziemy się złych nawyków, a wprowadzimy te dobre. Jeżeli nie wiemy, jak powinniśmy się odżywiać, poprośmy o pomoc dietetyka, który ułoży dla nas indywidualny jadłospis dopasowany do naszych preferencji smakowych oraz stylu życia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz