Wraz z marzeniem o płaskim brzuchu pojawia się u kobiet marzenie o jak najwęższej talii. Przedstawiamy proste ćwiczenia, które każda z nas może z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu.

cialo1_d

Ćwiczenie 1:

Półoż się na plecach na macie. Ręce wyprostowane rozłóż na boki na wysokości barków. Wyprostowane nogi lekko rozłóż i połóż na ziemi. Następnie podnieś prawą rękę i lewą nogę jednocześnie i postaraj się ręką dotknąć do stopy. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz na drugą stronę.

Ćwiczenie 2:

Stań wyprostowana. Nogi w rozkroku (trochę szerzej niż szerokość bioder). Ręce wyprostuj i unieś na boki. Następnie wykonuj skłony i sięgaj prawą ręką do lewej nogi, lewą ręką do prawej nogi. Po każdym skłonie powróć do pozycji wyjściowej i dopiero wtedy sięgnij drugą ręką.

Ćwiczenie 3:

Półoż się na macie na plecach. Ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, nogi w lekkim rozkroku ugnij w kolanach, tak, aby oprzeć stopy o podłogę. Następnie sięgaj prawą ręką do prawej pięty, i lewą ręką do lewej pięty. Przypomina to wykonywanie skłonów, tyle że wykonuje się je w pozycji leżącej.

Ćwiczenie 4:

Tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu połóż się na plecach na macie i ugnij nogi w kolanach. Ręce spleć za głową. Następnie unieś łopatki, nie odrywając przy tym pleców od podłoża, i sięgnij prawym łokciem do lewego kolana (kolano z kolei wędruje do łokcia – tak aby spotkały się w połowie drogi). Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz na drugą stronę (lewy łokieć do prawego kolana).

Ćwiczenie 5:

Połóż się na prawym boku. Nogi wyprostowane (lewa noga leży na prawej nodze). Ciężar ciała podeprzyj na przedramieniu prawej ręki i pozostań w uniesieniu. Lewą rękę kładziemy wzdłuż nogi. Następnie zacznij unosić biodra do góry tak, aby linia ciała utworzyła łuk i powoli opuszczaj starając się nie dotknąć podłoża. Powtórz zalecaną przez trenera ilość razy i zmień stronę.

Ćwiczenie 6:

Połóż się na plecach, ręce wyprostuj do boku po obu stronach. Zegnij nogi w kolanach i oprzyj stopy na podłodze. Następnie unieś nogi do brzucha i zacznij przenosić ich ciężar najpierw na prawą stronę, a potem na lewą. Nie zatrzymuj się po środku. Postaraj się też, przy przenoszeniu nóg na boki, nie dotykać nimi podłoża.

Ćwiczenie 7:

Do wykonania następnego ćwiczenia przyda nam się piłka. Usiądź na macie tak, jakbyś chciała podeprzeć się z tyłu rękoma, nogi zegnij w kolanach i unieś je kilka centymetrów nad ziemią. W ręce złap piłkę i trzymaj ją na wysokości klatki piersiowej. Następnie zacznij wykonywać skręty talii tak, jakbyś miała podać piłkę komuś, kto siedzi za tobą. Ćwiczenie to możemy również wykonywać z parach.

Ćwiczenie 8:

Połóż się na boku, nogi wyprostowane. Następnie przenieś ciężar ciała na jedną wyprostowaną rękę (jeżeli masz problemu z utrzymaniem się na wyprostowanej ręce, oprzyj się na przedramieniu). Drugą rękę również wyprostuj i zwróć ją w kierunku sufitu. Następnie ręką uniesioną zacznij wykonywać ruch tak jakbyś chciała sięgnąć po coś, co znajduje się za twoimi plecami, ale pod talią. Wykonujesz wtedy delikatny skręt tułowia. Powracasz prostując rękę. Powtórz taką ilość razy, która wskaże ci twój trener, i zmień stronę.

Ćwiczenie 9:

Stań wyprostowana w rozkroku na szerokość bioder. Jedną rękę połóż na biodrach, a drugą unieś do góry. Zacznij zginać talię w bok, tak jakbyś prawą ręką chciała sięgnąć po rzecz znajdującą się po lewej stronie. Powróć do pozycji wyjściowej i zmień rękę wykonując skłon boczny na prawą stronę.

Dobrym sposobem na wymodelowanie talii jest także kręcenie hula hop. Ta niepozorna zabawka, która kojarzy się z czasami dzieciństwa, w bardzo prosty sposób wysmukla naszą sylwetkę. Kręcenie hula hop to czysta przyjemność dlatego możesz ją wykonywać nawet w trakcie oglądania telewizji.

images (2)

Pamiętaj też, że aby zachować wąską talię, również należy przestrzegać diety. W innym przypadku zniknie ona pod warstwą tkanki tłuszczowej. Jeżeli nie wiemy jak najskuteczniej wypracować wąską talię, poprośmy o radę trenera personalnego.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz