Jednymi z najczęściej wykonywanych ćwiczeń są te, które kształtują mięśnie brzucha. Płaski brzuch jest dla wielu osób wyznacznikiem idealnej sylwetki. Dlatego też powstaje wiele programów treningowych, które mają nam pomóc w osiągnięciu wymarzonego brzucha z kaloryferem. Jednym z bardziej znanych treningów jest trening Weidera.

Aerobiczna 6 Weidera, bo o niej mowa, jest krótkim programem treningowym, który zakłada wyrzeźbienie na naszym brzuchu mocnego i silnego sześciopaku. Ćwiczenia te jednak nie dadzą nam płaskiego brzucha. Dlatego też mylnie stosuje się go, aby spalić zalegającą na nim tkankę tłuszczową. W tym celu powinniśmy zastosować treningi cardio, które skupiają się na tym zadaniu.

pobrane (4)

Trening Weidera składa się z sześciu ćwiczeń, które należy wykonywać w odpowiedniej ilości cyklach i seriach. Wykonuje się go przez 6 tygodni, a na każdy dzień przeznaczona jest odpowiednia ilość serii. Ćwiczenia wykonujemy bezpośrednio jedno po drugim nie robiąc przy tym przerw. 6 ćwiczeń składa się na jeden cykl. Jeżeli więc danego dnia  program zakłada wykonanie 7 cykli w 3 seriach oznacza to, że najpierw wykonujesz wszystkie 6 ćwiczeń powtarzasz 7 razy i to daje jedną serię. Następnie robisz przerwę i wykonujesz jeszcze 2 serie. Podczas każdego ćwiczenia należy zatrzymać ruch na 3 sekundy i wytrzymać w jak największym napięciu mięśni.

Ćwiczenia do wykonania prezentują się następująco:

Ćwiczenie 1:

Połóż się na plecach na macie. Ręce wyprostuj wzdłuż tułowia. Kolejny ruch polega na naprzemiennym unoszeniu nogi w taki sposób, by między kolanem a biodrem zachować kąt 90°. W tym samym czasie unosimy barki, ale nie odrywamy tułowia od podłoża. Wytrzymujemy w tej pozycji 3 sekundy i napinanamy maksymalnie mięśnie. Dla lepszego wspracia możemy objąć kolano dłońmi, ale nie powinniśmy go przytrzymywać.

Ćwiczenie 2:

To ćwiczenie wygląda bardzo podobnie do pierwszego i wykonujemy je w analogiczny sposób. Tym razem unosimy obie nogi na raz i  przytrzymujemy je przez 3 sekundy.

Ćwiczenie 3:

Ćwiczenie to jest prawie identyczne z pierwszym. Jednak tym razem ręce splatamy na karku i wytrzymujemy w napięciu przez 3 sekundy. Pamiętajmy jednak, aby nie ciągnąć rękami głowy do przodu.

Ćwiczenie 4:

Tym razem powtarzamy ćwiczenie 2 z lekką modyfikacją, którą wykonaliśmy w trzecim ćwiczeniu czyli splatamy ręce na szyi. Utrzymujemy napięcie przez 3 sekundy i przechodzimy do przedostatniego ćwiczenia..

Ćwiczenie 5:

Unosimy część barkową tułowia, utrzymujemy napięcie mięśni brzucha i robimy nożyce czyli naprzemiennie unosimy nogi raz prawa nad lewą, a za chwilę lewa nad prawą. Ręce splatamy na karku i zostajemy w tej pozycji przez 3 sekundy.

Ćwiczenie 6:

Ostatnie ćwiczenie polega na jednoczesnym uniesieniu części barkowej tułowia i obu nóg, które są wyprostowane. W tej pozycji, tak jak i we wszystkich poprzednich, pozostajemy przez 3 sekundy.

images (1)

Wielu trenerów personalnych odradza swoim klientom zaczynanie pracy nad mięśniami brzucha od tego zestawu ćwiczeń. Chociaż wydają się one proste w wykonaniu to jednak wymagają dużej siły mięśni. Nawet stali bywalcy siłowni czasem skarżą się na bóle mięśni brzucha to wykonaniu tych ćwiczeń. Dlatego naszą drogę do uzyskania umięśnionego brzucha zacznijmy od prostszych ćwiczeń. Z pomocą trenera personalnego uda nam się uzyskać nie tylko płaski, ale i silny brzuch. Wtedy będziemy mogli przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Kiedy jednak zdecydujemy się na trening Weidera, musi pamiętać o systematyczności. Wymaga on zaangażowania codziennego przez cały okres jego trwania. Jeżeli z jakiejś przyczyny przerwiemy trening, będziemy musieli zacząć od początku. Nie można zacząć od miejsca, w którym się przerwało. W przypadku pytań co do poprawnej techniki wykonywania powyższych ćwiczeń, zgłośmy się do trenera personalnego. Pokaże nam jak je prawidłowo wykonać, a z tą wiedzą będziemy mogli przejść do wykonywania kolejnych cyklii i serii.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz