Każdy z nas jest inny. I nie dotyczy to tylko budowy naszego ciała, lecz także o charakter i upodobania. Dlatego też cieszymy się, jeżeli możemy dokonywać wyboru i dopasowywać go do własnych upodobań i potrzeb. Tak samo jest z treningami. Jeden woli zajęcia typu fitness, a drugi wymagające dużego nakładu siły ćwiczenia na siłowni. Są też tacy, co po prostu wolą zostać w domowym zaciszu. Nie oznacza to wcale, że muszą rezygnować z bycia aktywnym.

Producenci sprzętu do ćwiczeń rozumieją, że część osób może nie lubić ćwiczyć wśród innych osób. Znacznie bardziej komfortowe jest dla nich pozostanie z daleka od spojrzeń innych ludzi. Dlatego też siłownie możemy przenieść do domu. Wystarczy kupić kilka prostych sportowych gadżetów:

  • mata do ćwiczeń
  • skakanka
  • taśma do ćwiczeń
  • hantelki
  • kettleballs
  • drążek rozporowy
  • hula hop
  • piłka gimnastyczna
  • step
  • rower stacjonarny/orbitrek (jeżeli dysponujemy większą ilością miejsca)

Dysponując takim sprzętem do ćwiczeń możemy spokojnie wykonać profesjonalny trening pod okiem trenera personalnego. Zobaczmy zatem, jakie ćwiczenia możemy wykonać z ich użyciem.

Ćwiczenie 1

Do jego wykonania wykorzystajmy drążek rozporowy. Montujemy go w futrynie drzwi. Następnie wykorzystujemy go do podciągania się. Wykonajmy 3 serie po 15 powtórzeń robiąc minutowe przerwy pomiędzy seriami.

Ćwiczenie 2

Piłkę gimnastyczną możemy wykorzystać do kształtowania dwóch partii mięśniowych. Pierwsza z nich to brzuch. Opieramy się na plecach na piłce gimnastycznej, nogi zgięte w kolanach, stopy oparte są na podłodze. Ręce zakładamy za głową. Następnie unosimy łopatki nie odrywając pleców od piłki. Wykonujemy w ten sposób zmodyfikowane brzuszki.

beznazwy

Ćwiczenie 3

Drugim ćwiczeniem, wykorzystującym piłkę gimnastyczną, jest ćwiczenie pośladków i nóg. Opieramy się na piłce na brzuchu. Ręce opieramy na podłodze przed piłką. Nogi są wyprostowane. Następnie unosimy prawą nogę tak, aby z plecami i głową tworzyła linie prostą. Zaczynamy ćwiczenie poprzez unoszenie wyprostowanej nogi do góry. Powtarzamy 15 razy i zmieniamy nogę. To jedna seria. Wykonujemy 3 serie na obie nogi.

Ćwiczenie 4

Kolejne ćwiczenie możemy wykonać bez żadnych przyrządów, a i tak pozwoli nadać naszym pośladkom piękny i jędrny kształt. Przysiady, bo o nich mowa, wzmacniają również mięśnie ud. Stajemy w lekkim rozkroku, a następnie powoli, uginając kolana zniżamy pośladki w kierunku podłoża. Wracamy do pozycji wyjściowej, to jedno powtórzenie.

beznazwy1

Ćwiczenie 5

Do kolejnego ćwiczenia potrzebujemy hantelków (2-3kg wystarczą). Stajemy w wyprostowanej pozycji, ręce z hatelkami trzymamy wzdłuż tułowia. Następnie wykonujemy wykrok prawą nogą tak, aby między kolanem a udem utworzył się kąt prosty. Cofamy nogę i wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy ruch lewą nogę. To jedno powtórzenie. Powtarzamy w sumie 15 razy (1 seria) w trzech seriach.

Ćwiczenie 6

Ostatnie ćwiczenie ma na celu wzmocnienie mięśni bicepsów. Do tego potrzebujemy tylko hantelków, z których korzystaliśmy przy ćwiczeniu nóg. Siadamy na krześle, plecy proste. Następnie zginamy na zmianę raz prawą, a raz lewą rękę. Podobnie jak wcześniej powtarzamy 15 razy w trzech seriach.

Ćwiczenia wykonywane w domu przynoszą taki sam efekt, jak wykonywane w innych miejscach. Zwłaszcza pod okiem trenera personalnego. Obecnie coraz więcej trenerów decyduje się na przyjazd do domu klienta. Bez względu na warunki, zawsze można wykonać proste ćwiczenia, które uformują nasze mięśnie. Nie liczy się tak naprawdę to gdzie ćwiczymy, ale to jak ćwiczymy, a jeśli przykładamy się do treningu, to rezultaty zobaczymy szybciej, niż byśmy się tego spodziewali.

Nurtuje Cię pytanie „ile kosztuje trener personalny? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na blogu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz