Zarówno panie, jak i panowie, chcą prezentować się jak najlepiej. Dlatego jesteśmy aktywni fizycznie. Biegamy, chodzimy na siłownię, pływamy, jeździmy na rowerze. Jednym słowem: trenujemy! Większość trenerów personalnych zgodzi się z tym, że ¾ osób, zgłaszających się do nich po poradę prosi o ćwiczenia na płaski brzuch. Przedstawiamy zatem ćwiczenia, które pomogą nam w realizacji zamierzonego celu.

Ćwiczenie 1:

Klasyczne brzuszki. Połóż się na macie na plecach na twardym podłożu. Nogi ugnij w kolanach, stopy oparte o podłoże. Ręce spleć za głową. Następnie unieś łopatki nie odrywając przy tym pleców. Wykonujesz spięcie mięśni brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz taką ilość razy, jaką zalecił twój trener.

Ćwiczenie 2:

“Deska”. Z pozoru niewinna deska (ang. plank) jest ćwiczeniem, które wymaga dużo siły. Połóż się na brzuchu. Następnie ciężar ciała oprzyj na palcach stóp oraz na przedramionach. Głowa, tyłów i nogi powinny tworzyć linię prostą. Napnij mięśnie brzucha i wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund. Po pewnym czasie poczujesz, że twoje ciało zaczyna drżeć. Z czasem wydłużaj czas napięcia.

Planks

Ćwiczenie 3:

Nożyce poziome. Połóż się na macie na plecach. Nogi wyprostowane, ręce leżą wzdłuż tułowia. Unieś łopatki nie odrywając przy tym pleców. Unieś również nogi, na wysokość nie większą niż 30 centymetrów nad ziemią. Następnie zacznij krzyżować nogi jedna nad drugą (raz prawa nad lewą, a potem lewa nad prawą) trzymając cały czas mięśnie brzucha w napięciu. Po wykonaniu odpowiedniej ilości powtórzeń opuść nogi.

Ćwiczenie 4:

Połóż się na plecach na macie. Ręce unieś nad głowę. Nogi zegnij w kolanach tak, aby powstał kąt 90 stopni. Następnie zacznij przyciągać nogi do brzucha nie prostując nóg. Jeżeli wykonujesz ćwiczenie w domu spróbuj znaleźć stabilny mebel, za który będziesz mogła chwycić. Na siłowni możesz wykonać to ćwiczenie na ławeczce.

Ćwiczenie 5:

Połóż się na macie na plecach. Ręce wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane. Unieś nogi do góry tak, aby pomiędzy nimi a brzuchem powstał kąt prosty. Następnie unieś wyprostowane ręce w kierunku sufitu. Oderwij łopatki od podłoża i próbuj dotknąć dłońmi do stóp. Opuść łopatki, ale ręce i nogi zostaw wyprostowane.

Ćwiczenie 6:

Usiądź na macie, podeprzyj się rękami (ręce wyprostowane), nogi wyprostowane w lekkim rozkroku. Pomiędzy nie włóż piłkę. Zacznij przyciągać nogi do brzucha zginając kolana. Cały czas staraj się utrzymać piłkę pomiędzy nogami.

Ćwiczenie 7:

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebny będzie drążek lub drabinka, za które możesz schwycić się rękami, aby zwisać. Ręce i nogi wyprostowane. Następnie zacznij przyciągać nogi do brzucha zginając je w kolanach. Następnie opuszczaj powoli nogi jednocześnie je prostując. Powtórz odpowiednią ilość razy.

Pamiętajmy, że aby osiągnąć płaski i umięśniony brzuch, najpierw musimy pozbyć się tkanki tłuszczowej, która uniemożliwia nam chwalenie się rezultatami. Dlatego bardzo ważne jest włączenie treningów aerobowych. Takie ćwiczenia jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze spalają tkankę tłuszczową, która stanowi główną w przeszkodę w posiadaniu płaskiego brzucha. Nie zapominajmy także o prawidłowym odżywianiu. Tylko zdrowa dieta, bez fast foodów, napojów gazowanych i słodyczy pozwoli nam cieszyć się sześciopakiem na brzuchu. Warzywa, owoce i woda mineralna powinny stać się podstawą naszego odżywiania. Jeżeli z nich nie zrezygnujemy, wtedy tkanka tłuszczowa zacznie odkładać się na brzuchu, gdyż tam lubi najbardziej.

pobrane (6)

Nie zapominajmy o wykonaniu rozgrzewki na początku treningu oraz porcji rozciągania na koniec. Dzięki temu unikniemy kontuzji i przyspieszymy proces regeneracyjny, dzięki czemu szybciej będziemy mogli walczyć o płaski brzuch. Przy wzmacnianiu mięśni brzucha istotna jest również prawidłowa postawa. Trzymajmy plecy prosto, ściągajmy łopatki i wciągajmy brzuch, a od razu będziemy wyglądać szczuplej.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz