Jeżeli szukasz treningu, który w tym samym momencie pozwoli Ci spalić tkankę tłuszczową, a jednocześnie pomoże Ci wyrzeźbić twoje ciało, wypróbuj zajęć TBC. W trakcie jednych zajęć pracujemy nad całym naszym ciałem, a każde kolejne zajęcia przynoszą nowe wyzwania.

TBC czyli total Body Conditioning to zajęcia grupowe, które znajdziesz w każdym klubie fitness. Na ten rodzaj zajęć może uczęszczać każdy. Nie ważne ile masz lat, ile ważysz albo jaki masz staż treningowy. Na zajęcia możesz dołączyć w dowolnej chwili. Zajęcia Total Body Conditioning są połączeniem zajęć cardio oraz zajęć wzmacniających i kształtujących nasze ciało. Pozwalają nie tylko skutecznie walczyć z nadwagą, lecz także pomagają nam w poprawieniu kondycji i podniesienia poziomy wydolności organizmu.

Zajęcia rozpoczynają się od około 10 minutowej rozgrzewki. W jej trakcie wykonuje się proste ćwiczenia, które każdy powtórzy bez najmniejszego problemu. Rozgrzewka pozwala przygotować nasze ciało do wysiłku na odpowiednim poziomie. Zajęcia TBC są zajęciami o umiarkowanym poziomie intensywności czyli tętno podczas zajęć powinno być na poziomie pomiędzy 60% a 70%.

1

Po zakończonej rozgrzewce rozpoczyna się pierwsza część zajęć, która składa się z prostego układu choreograficznego. Składają się na niego tradycyjne kroki z aerobiku, takie jak step touch, grave vine czy knee-high. Ta część odpowiedzialna jest za spalanie tkanki tłuszczowej i poprawienie naszej kondycji. Po pobudzeniu wszystkich partii mięśniowych naszego ciała przechodzimy do drugiej części zajęć, których zadaniem jest wzmocnienie tkanki mięśniowej oraz kształtowanie rzeźby ciała. W tym celu korzystamy z różnego rodzaju sprzętu, który pozwala nam zwiększyć efektywność ćwiczeń. I tak możemy używać hantli, piłek do ćwiczeń czy specjalnych taśm. Jeśli jednak stwierdzimy, że ćwicząc z przyrządami zbytnio obciążamy nasz organizm, możemy z nich rezygnować i ćwiczyć bez nich.

Na sam koniec zajęć przechodzimy do sesji stretchingowej, która pozwala na stopniowe uspokojenie naszego organizmu. Pozwala też mięśniom rozciągnąć się, dzięki czemu nie powstają zakwasy. Stretching pozwala też zapobiegać powstawaniu kontuzji.

Trening TBC jest oferowany głównie w formie zajęć grupowych, jednak można wykonać go także w domu w asyście trenera personalnego. Do jego wykonania potrzebujemy drobnego sprzętu, który z powodzeniem możemy przechować w domu bez zabierania zbyt dużej ilości przestrzeni.

Trening TBC jest polecany wszystkim tym, którzy chcieliby umięśnić swoje ciało, ale nudzą ich ćwiczenia na siłowni. Każde kolejne zajęcia przynoszą nowy zestaw ćwiczeń, dzięki czemu unikamy rutyny.

beznazwy

Trening TBC, jak już zostało wspomniane, jest dla każdego. Zajęcia są doskonałe nie tylko dla  osób stale trenujących. Perfekcyjnie sprawdzają się jako zajęcia odchudzające. Dzięki połączeniu różnorodnych ćwiczeń działają kompleksowo na ciało. TBC są też perfekcyjne dla świeżo upieczonych mam, które marzą o powrocie do formy sprzed ciąży. Zajęcia te są także doskonałym wyborem dla osób, które przygotowują się do zawodów sportowych. Do tego są też dobre dla osób, które zmagają się ze słabszymi stawami. W treningu TBC nie wykorzystuje się stepów i nie wykonuje też niezliczonej ilości podskoków, dzięki czemu nasze kolana nie są przeciążone.

Trening TBC należy wykonywać regularnie. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu oczekiwanych rezultatów na treningu powinniśmy się stawiać 3 razy w tygodniu. Taka ilość ćwiczeń jest wystarczająca dla poprawienia wydolności organizmu, kondycji oraz zrzucenia zbędnych kilogramów. Nie zapominajmy też o skupieniu się na technice. Jeżeli trener podejdzie do nas i poprawi nasze ruchy, zwróćmy uwagę na zmiany, jakie wskazał. Dzięki nim zapewnimy sobie bezpieczeństwo i unikniemy ewentualnych urazów, które wymuszą na nas nie tylko przerwę w treningach, lecz także rehabilitację. Wykonując trening TBC nie musimy rezygnować też z innych aktywności. Zajęcia te nie przeciążą naszego organizmu, dlatego z powodzeniem następnego dnia możemy wybrać inny trening, który dodatkowo pomoże nam w walce o zdobycie formy.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz