Zadbaj o ciało

Każdy chce być szczupły, atrakcyjny, mieć piękne ciało, bez zbędnych kilogramów i cellulitu. Problem jest zawsze tylko jeden, jak tego dokonać? Często brakuje dobrego planu działania, konsekwencji oraz motywacji i podejmowane próby pozbycia się nadwagi, kończą się fiaskiem. Dobrym sposobem na to może być indywidualny kompleksowy program odchudzający, przeprowadzony pod okiem doświadczonego osobistego trenera, który pozwoli na satysfakcjonujące efekty w całkiem niedługim czasie.

 

Pomoc trenera personalnego w odchudzaniu

Większość ludzi choć raz w życiu spróbowało jakiejś diety odchudzającej. Część z nich podchodzi do tego tematu wielokrotnie i wciąż po jakimś czasie wraca do poprzedniej wagi. Przy kolejnych próbach zrzucenia zbędnych kilogramów, pojawia się frustracja i szybko się zniechęcają. W takich sytuacjach idealnym wyjściem jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty, czyli trenera personalnego, który pozwoli wreszcie zakończyć ten proces sukcesem. Trening personalny dostosowuje się bowiem do specyficznych wymagań zarówno zdrowotnych, jak i czasowych każdej osoby. Odpowiednio dobrane ćwiczenia, dieta oraz inne niezbędne działania przyspieszające odchudzanie powoduje, że proces ten przebiega sprawniej i łatwiej, a rezultaty są często imponujące. Lepiej bowiem przejść tą drogę z kimś, kto wesprze i zmotywuje w chwilach zwątpienia lub skarci i dopilnuje, w chwilach słabości. Celem programu odchudzającego jest nie tylko utrata wagi, ale również kształtowanie sylwetki, budowa masy mięśniowej i przede wszystkim wprowadzenie zdrowych nawyków na całe życie.

 

Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych

Dlatego też jednym z pierwszych działań podjętych przez trenera personalnego jest przyjrzenie się i analiza dotychczasowych codziennych przyzwyczajeń żywieniowych każdego klienta. Okazuje się bowiem, że często nadwaga jest konsekwencją źle zbilansowanej diety, w której występuje za dużo cukrów, soli, tłuszczów oraz innych niezdrowych substancji. Zadaniem doradcy jest wprowadzenie zmian w jadłospisie, dostosowanie diety do fizjologicznych potrzeb organizmu, tak aby posiłki były zdrowe, a ich częstotliwość prawidłowa, co będzie pozytywnie wpływać na samopoczucie oraz lepszy metabolizm, a co za tym idzie, na cały proces chudnięcia.

 

Trening fizyczny

Trening personalny to również indywidualny trening fizyczny pod okiem osobistego trenera. Ćwiczenia dostosowuje się do wieku, stanu zdrowia, posiadanej kondycji fizycznej, a nawet płci i uwzględnia się indywidualne wymagania, potrzeby i możliwości danej osoby. Trener narzuca tempo, kontroluje poprawność wykonywanych ćwiczeń, zawsze na bieżąco potrafi wychwycić wszelkie błędy techniczne, wprowadza korekty i modyfikacje, co powoduje, zwiększoną skuteczność całego treningu i lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Ważnym zadaniem trenera jest też stała kontrola wyników, monitorowanie postępów i planowanie kolejnych kroków oraz bezzwłoczna reakcja na nieoczekiwane sytuacje, jakie mogą się wydarzyć podczas treningu.

 

fit1

 

Odnowa biologiczna w odchudzaniu

Kompleksowy plan odchudzania zawiera także inne działania przyspieszające odchudzanie, między innymi różnego rodzaju masaże odchudzające i zabiegi regeneracyjne, które poprawiają wygląd i kondycję skóry, sprawiając, że lepiej przystosowuje się ona do zmieniającego się ciała. Staje się wówczas jędrna, bardziej sprężysta i gładka, co jest dość istotne, przy szybkim tempie gubienia kilogramów.

 

Suplementacja w odchudzaniu

Ważny elementem całego procesu jest też indywidualnie dobrana suplementacja, która może wspomagać odchudzanie. Głównymi składnikami większości produktów odchudzających są między innymi: L-karnityna, kofeina, guarana, błonnik, kwas CLA, kwas HCA. Substancje te wykorzystywane są w różnego rodzaju tabletkach i dzielą się na takie, które hamują łaknienie i powodują uczucie sytości, blokują przyrost tkanki tłuszczowej oraz potęgują spalanie tłuszczów. Decydując się na stosowanie powyższych specyfików należy zapoznać się z dawkowaniem oraz składem i skutkami ubocznymi, jakie podczas kuracji mogą wystąpić. Większość z nich jest niezalecana lub wręcz niedozwolona podczas trwania przewlekłych chorób lub gdy karmi się piersią. Zatem lepiej skonsultować się z lekarzem, zanim zacznie się je przyjmować.

 

Konsultacje trenera personalnego

Trening personalny obejmować może również doradztwo i konsultacje związane ze zdrowym trybem życia, dobrymi nawykami żywieniowymi, późniejszymi ćwiczeniami i innymi działaniami, które mają na celu utrzymanie smukłej sylwetki na długi czas. Ważne jest zrozumienie, że aby utrzymać idealną wagę i figurę, już nigdy nie powinno się wracać do poprzedniego stylu życia, czyli podjadania niezdrowych, wysokokalorycznych przekąsek, siedzącego trybu życia, czy innych złych przyzwyczajeń. Należy nauczyć się zasad zdrowego żywienia i funkcjonowania na co dzień, co korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.