Trening z trenerem personalnym dla dzieci

Żyjemy w czasach, w których dostęp do niezdrowego jedzenia jest niezwykle łatwy, a posiadanie samochodów przyzwyczaiło nas i nasze dzieci, że zamiast kilkunastominutowego spaceru wybieramy kilkuminutową podróż samochodem. Brakiem czasu tłumaczymy nie ugotowanie obiadu i żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia zabieramy nasze pociechy do popularnej sieci fast food. Na szczęście modnym stało się bycie fit. Jeśli jesteś mamą, której aktywność fizyczna nie jest obca zadbaj i o swoje dziecko. Jeśli chcesz mieć pewność, że dziecko podczas ćwiczeń jest w dobrych rękach – zwróć się o pomoc do profesjonalistów. Trener personalny dla dzieci? Przekonaj się czy to dobry pomysł.

Zanim jednak odpowiemy na zadane pytanie, pochylmy się nad osobą trenera osobistego. Trenerzy personalni to osoby profesjonalnie przeszkolone pod kątem pracy z indywidualnym klientem. Znają się na tym, co robią, jak nikt inny. Na pewno nie dorówna im żaden instruktor na siłowni czy twoje, matczyne oko. Trener personalny będzie z naszym dzieckiem od początku do końca jego ćwiczeń. Trening pod okiem profesjonalisty da nam pewność, że wszystko co robi nasze dziecko wpływa na jego zdrowie pozytywnie, a podczas ćwiczeń nie dozna kontuzji.

Kids_Cancer_EQ_03

Oczywiście treningi dla dzieci znacznie różnią się od tych dla dorosłych. Zatem trener personalny dla dzieci powinien być do swej roli odpowiednio przygotowany. Znać możliwości fizyczne najmłodszych oraz ich psychikę. Pomoże to w doborze odpowiednich ćwiczeń i sprawi, że nasza pociecha nie znudzi się już po pierwszym treningu, a każde spotkanie z trenerem będzie dla dziecka prawdziwą przyjemnością.

Trener personalny dla dzieci musi być także dobrym psychologiem. Już po pierwszej rozmowie powinien wiedzieć jaki trening zaproponować naszemu dziecku. Jeśli nie lubi ono wody nie może zmusić go do pływania. Jeśli trudność sprawiają mu ćwiczenia w szybkim tempie, powinien ich intensywność dopasować do wydolności dziecka. Pamiętać należy, że treningi dla dzieci muszą być poprzedzone szeregiem badań. Te, powinien zalecić trener. Jeśli tego nie zrobił – czym prędzej szukaj innego klubu fitness.

 

trener personalny dla dzieci

Pamiętaj, że trenerzy to profesjonaliści, którzy znają się nie tylko na aktywności fizycznej. Wielu skończyło także kursy dotyczące odżywiania, dlatego bez problemu dobiorą odpowiednią dietę dla dziecka, które boryka się z nadwagą. Ułożony przez niego jadłospis nie powinien sprawiać, że na tworzy dziecka pojawi się grymas. Dobry trener przeprowadzi z młodym osobnikiem wywiad, podczas którego dowie się co lubi, a czego nie lubi jeść.

Jeśli zatem zastanawiasz się nad zwróceniem się o pomoc do trenera personalnego – pochwalamy twój pomysł. Troszcząc się o zdrowie swojej pociechy będziesz mieć pewność, że podczas ćwiczeń jest w najlepszych rękach. Zapewne w niedługim czasie twoje dziecko zaprzyjaźni się z trenerem, a efekty ćwiczeń będą jeszcze lepsze.