, ,

Trudna droga do wymarzonej sylwetki

Wielu z nas systematycznie próbuje różnych diet. Często stajemy na głowie w walce o szczupłą, zgrabną sylwetkę, a efekt i tak jest mierny lub bardzo krótkotrwały. Niekiedy przechodzimy na drastyczne diety, innym razem wyciskamy z siebie siódme poty, stawiając na wysiłek fizyczny. Jednak po zaprzestaniu tych działań, ciągle wracamy do poprzedniej wagi. Jak zatem skutecznie schudnąć i jednocześnie utrzymać nową wagę na dłużej?

fit3

Trening personalny – sposób na idealną sylwetkę

Jeżeli chcemy liczyć na widoczne efekty i to w miarę krótkim czasie, przede wszystkim musimy dobrze zaplanować wszystkie nasze działania. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, najlepiej skorzystać z rady i usług specjalisty, czyli trenera personalnego. To właśnie dobry fachowiec podpowie i doradzi najlepszą dla nas dietę, dostosuje cały program treningów i ćwiczeń, które będą odpowiadać naszym wymaganiom, możliwościom i preferencjom oraz dadzą oczekiwane wyniki, a także dobierze odpowiednie suplementy diety. Trening personalny polega nie tylko na szczegółowym opracowaniu właściwych ćwiczeń oraz intensywności całego treningu, obejmuje także wiele innych czynników.

 

Współpraca z trenerem osobistym

Jednym z nich jest określenie naszych dotychczasowych nawyków żywieniowych. Wszyscy popełniamy mniejsze, czy większe grzeszki żywieniowe. Nieraz jest to sporadyczne i okazjonalne, jednak częściej zdarza się nagminnie, ba, do niektórych jesteśmy bardzo przyzwyczajeni, a z innych po prostu nie zdajemy sobie sprawy. Kompetentna osoba przeanalizuje nasz codzienny jadłospis, wprowadzi zmiany i poprawki, tak abyśmy odżywiali się zdrowo i aby nasza dieta zawierała prawidłowo skomponowane składniki zapewniające skuteczne i zarazem racjonalne odchudzanie. Przede wszystkim będziemy musieli zrezygnować ze słodkich gazowanych napojów i słodyczy oraz słonych przekąsek i innych śmieciowych przegryzek, na korzyść większej ilości surowych warzyw, owoców, kasz, pełnoziarnistego, ciemnego pieczywa i oczywiście wody. Zapewni to poprawę samopoczucia i lepszy metabolizm naszego organizmu, co skutkować będzie tak bardzo chcianym i oczekiwanym zgubieniem zbędnych kilogramów.

 

Trening personalny pod okiem doświadczonego eksperta to uniwersalny program, zapewniający realizację zamierzonych celów, niezależnie od stanu zdrowia, wieku, płci czy kondycji fizycznej, który gwarantuje redukcję masy ciała oraz doskonałą formę fizyczną. Indywidualne dobranie zestawu ćwiczeń, uwzględniające nasze potrzeby i możliwości, powoduje, że łatwiej nam się dostosować do narzuconych reguł i zasad. Trening personalny polega na pracy indywidualnej z trenerem lub fizjoterapeutą. Oznacza to stały dozór poprawności wykonywanych ćwiczeń, ich tempa oraz natychmiastową korektę popełnianych błędów technicznych, co zwiększa skuteczność treningu. Prywatny trener skupia całą swoją uwagę na nas, a także potrafi odpowiednio zmotywować i zachęcić do dalszych zmagań i nie pozwoli na rezygnację w chwili zwątpienia. Dobry trener osobisty dysponuje nie tylko wiedzą dotyczącą treningu siłowego, ale również znajomością zagadnień z fizjoterapii, dietetyki, a nawet odnowy biologicznej. Może zatem zalecić nam dodatkowo inne zabiegi odchudzające, ujędrniające i modelujące sylwetkę, np. masaż, które pomogą w szybszym uzyskaniu oczekiwanego rezultatu.

 

Kolejnym, niezwykle ważnym zadaniem trenera personalnego jest ciągła kontrola efektów, monitorowanie postępów oraz bieżące wprowadzanie zmian i natychmiastowa reakcja na nieprzewidziane sytuacje, które mogą się przydarzyć, a także zaplanowanie kolejnych działań i kroków. Taki elastyczny plan pozwala na maksymalizację efektów, co znacznie przyśpiesza cały proces.

Oprócz właściwej diety, trener osobisty może polecić przyjmowanie suplementów diety, które wspomogą odchudzanie. Obecnie na rynku mamy różne produkty, które mają pomóc nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Niektóre z nich hamują apetyt i zmniejszają uczucie głodu, inne przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przyspieszają uzyskanie zamierzonego celu. Jeszcze inne mają działanie oczyszczające i powodują wydalanie wody z organizmu. Należy pamiętać, że preparaty te nie zastąpią racjonalnej diety i ćwiczeń fizycznych, są jedynie wsparciem w procesie odchudzania, a zażywanie ich na własną rękę może przynieść wiele poważnych skutków. Zatem, jeżeli na coś chorujemy lub przyjmujemy jakieś leki, powinniśmy przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z lekarzem.

 

Proces odchudzania to nie tylko ćwiczenia i dieta, to przede wszystkim zmiana stylu życia i odżywiania. Nie wystarczy bowiem stosować się do zaleceń trenera osobistego w czasie treningu, należy z nich korzystać już zawsze. W innym przypadku po ukończeniu etapu odchudzania, powrócimy do poprzednich nawyków, a co za tym idzie do poprzedniej wagi. Nauczmy się więc zdrowo żyć i zwracać uwagę na to co jemy.