10 Powodów, aby zatrudnić Trenera Personalnego

10 Powodów, aby zatrudnić trenera personalnego

Jeżeli zaczynasz swoją aktywność fizyczną, potrzebujesz instrukcji, bądź motywacji – zatrudnienie osobistego trenera jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jest jednak wiele osób, które nie wiedzą, co zapewnia współpraca z trenerem personalnym i czy jest warta pieniędzy, jakie za nią płacimy.

 

1.       Jesteś całkowicie zdezorientowany

Twoja przygoda ze sportem skończyła się na zaliczonym semestrze WF na studiach. Wizyta w siłowni, to eksploracja nieznanego terenu i potrzebujesz przewodnika. Jeżeli krępuje Cię ćwiczenie wśród innych i chcesz ćwiczyć w domu, lecz nie wiesz jak. Trener indywidualny stworzy zestaw ćwiczeń i zadba o prawidłową technikę.

 

foto 1

 

2.       Przestałeś robić postępy

Ćwiczysz przez kilka tygodni, bądź miesięcy i nie gubisz zbędnych kilogramów i nie osiągasz swoich celów – zatrudnienie trenera personalnego może być strzałem w dziesiątkę. Trener zweryfikuje Twój aktualny program treningowy i sprawdzi Twój jadłospis, aby wprowadzić zmiany, które sprawią, że trening będzie bardziej efektywny. Osobisty trener jest także w stanie ocenić, czy ustalone przez Ciebie cele są realne, w razie potrzeby stworzycie nowy plan i określicie w czasie jego realizację.

3.       Jesteś znudzony

Nawet, jeśli jesteś doświadczonym zawodnikiem i nigdy nie rozważałeś współpracy z trenerem indywidualnym, czasem zadajesz sobie sprawę, że te same ćwiczenia nie sprawiają Ci takiej samej przyjemności jak na początku. Trener osobisty zaproponuje Ci nowy zestaw ćwiczeń, który pozwoli Ci spojrzeć na aktywność fizyczną z innej perspektywy. Nawet kilka sesji z użyciem przyborów, z których nigdy nie korzystałeś, czy nauka technik rozciągania odświeży Twój trening. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na Twoje ciało, jak i umysł.

4.       Potrzebujesz wyzwania i motywacji

Praca z trenerem, który w odpowiedni sposób zmotywuje Cię do pracy pozwoli przełamać własne słabości. Będzie planował z Tobą nowe cele i dawał siłę i pełne wsparcie w drodze do ich osiągnięcia. Dzięki trenerowi personalnemu zrobisz zawsze jedno powtórzenie więcej, nawet, jeśli wydaje Ci się, że nie dasz już rady.

5.       Chcesz ćwiczyć w domu

Masz parę kilogramów do zrzucenia i wstydzisz się ćwiczyć w siłowni – rozwiązaniem może być zatrudnienie trenera indywidualnego, który będzie z Tobą ćwiczył w domu. Trener będzie nieustannie czuwał nad techniką, zmotywuje Cię do pracy i zaproponuje ćwiczenia, które zapewnia szybką realizację założonych celów. Trener personalny powie Ci, co jeść, aby trening był bardziej efektywny.

 

foto 8

 

6.       Chcesz się nauczyć jak ćwiczyć samemu

Nawet, jeśli czujesz się wystarczająco zmotywowany i zamierzasz ćwiczyć samemu, warto pomyśleć o zatrudnieniu trenera personalnego przynajmniej na kilka sesji treningowych. Przede wszystkim trener indywidualny nauczy Cię prawidłowej techniki i pokaże zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci szybko osiągnąć założone cele. Podczas treningów osobistych dowiesz się wielu informacji o mięśniach, ich pracy i jaki trening będzie w Twoim przypadku najbardziej efektywny.

7.       Nie masz pojęcia, co jeść przed i po treningu

Trener personalny oprócz tego, że zaprojektuje Twój trening pomoże Ci w stworzeniu optymalnej diety, dzięki której szybko osiągniesz swoje cele. Połączenie tych dwóch elementów jest w stanie zapewnić sukces treningowy. Często drobne zmiany w Twoim menu mogą dać spektakularne efekty i sprawić, że pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej.

8.       Choroby i kontuzje

Jeżeli cierpisz na określone medycznie choroby takie jak cukrzyca, choroby serca, chore stawy, czy otyłość trener osobisty dostosuje plan treningowy do Twojego stanu zdrowia i potrzeb. Gdy jesteś po poważnej kontuzji, zadba o prawidłowy i bezpieczny powrót do dawnej formy. W takich sytuacjach ważna będzie opinia lekarza i rehabilitanta. Wybierając trenera – upewnij się, że ma on doświadczenie we współpracy z osobami z podobnymi schorzeniami.

9.       Przygotowujesz się do zawodów sportowych

Jeżeli marzysz o wzięciu udziału w maratonie, czy triathlonie – doświadczony trener zaprojektuje Twój program treningowy, poprawi wydolność i zoptymalizuje Twoją formę do zawodów. Pragniesz wziąć udział w zawodach fitness sylwetkowego, potrzebujesz wsparcia w przygotowaniach – zgłoś się do specjalisty, zobaczysz jak szybko przyjdą efekty. Chcesz zacząć uprawiać nową dyscyplinę sportu i zanim pójdziesz na pierwsze zajęcia wolisz nauczyć się podstaw zapisz się na indywidualne zajęcia z trenerem personalnym. Gdy jesteś zawodowym sportowcem i szukasz odskoczni od rutynowego treningu – współpraca z indywidualnym trenerem może dać Ci power do działania.

 

foto 2

 

10.   W zdrowym ciele – zdrowy duch

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. Jeśli lepiej się czujesz również wyglądasz lepiej, zyskujesz pewność siebie, ochotę, aby podejmować nowe wyzwania i w ten sam sposób widzą Cię inni.